Box – Rakovník 2018

0

Do Rakovníka jsme odjeli jen s 3 borcema, protože zbytek mužstva se omluvil pro nemoc.

Kadeti       váha do   65kg  Josef Helfer S.A.C. Praga -  Ruda Kraj  SKB Mělník

Junioři      váha do   60kg  Miroslav Šlégl Star Plzeň -  Jasur Zaripov  S.A.C. Praga

Muži          váha do   75kg  Vazir Gareev S.A.C. Praga – Michal Matějovič Baník Sokolov

V prvním utkání za nás nastoupila  v kadetech nová posila Honza Helfer a nevedl si vůbec špatně, protože už samotná jména z protějšího rohu ringu budila přinejmenším respekt a velkou neznámou,jestli se syn potatil,či ne.. Soupeřem našeho Honzy byl Ruda Kraj junior, kterému sekundoval jeho otec, stříbrný medailista z OH v Sydney 2000  a bronzový na MS v Bangkoku 2003 a dále veleúspěšný profesionál..

Honza se svého soupeře vůbec nezalekl (pravděpodobně  jméno Ruda Kraj ani nezná :-) a to bylo dobře) a od  samého začátku to byl vyrovnaný boj plný krásných a rychlých výměn, za které je pak diváci odměnili dlouhým potleskem. Honza prohrává těsně na body.

V dalším utkání nastoupil už náš zkušený junior Jasur  Zaripov. Pro Jasura to bylo zároveň kvalifikační utkání o poslední volná místa na MČR-juniorů v Trutnově 22.2.-24.2.2018. Jasur nenechal své trenéry ani chvíli na pochybách, že na své první MČR jet chce a zvítězil jasně na body nad Šléglem z Plzně.

A až pozdě odpoledne po celodenním čekání nastupuje náš nejzkušenější borec a kapitán mužstva Vazír Gareev. I toto utkání bylo vedeno  ve vysokém tempu a technické úrovni, kde byl přece jen vidět větší přehled a fyzička našeho Vazíra, který vítězí jasně na body.

Všem našim borcům za předvedené výkony děkuji.

Za trenéry Olda Vohnout

Rubriky: