Brandýs nad Labem

0

Do Brandýsa vyjel náš oddíl po dlouhé době ve větší sestavě. Jiří Král,  Petra Puškášová,  Tomáš Amrůžek, Timur Goghidze,  Vazir Gareev. tentokráte s námi jede i trenér Jaroslav Baroch. Nálada byla skvělá a umocnil to i fakt, že nás přijeli podpořit i někteří členové oddílu.

První do souboje nastoupil ve váze 51kg mladý talentovaný Král vs Iman Palaestra Praha. Jirka nastoupil do prvního kola ve velmi dynamickém tempu a od první chvíle dal soupeřovi znát, že nehodlá boxovat celé utkání. jeho trvrdost a zdravá agresivita byly přínosem již v prvním kole kdy byl soupeř počítán. Do druhého kola nastupovali oba borci  za jasného vedení Jirky a předčasné ukončení zápasu bylo namístě. Vítězíme TKO

Další zápas se bohužel neodehrál a Petra opět i když připravená a motivovaná vyhrává WO nenastoupením soupeřky.

Zápas ve váze 64kg  Ambrůžek vs Kutálek SK Boxing Praha  ovšem sliboval jinou podívanou. Oba borci se přesně před rokem setkali na tomto místě a Tomáš zvítězil těsně na body. Kutálek byl tedy velmi motivován a odveta pro oba byla velikou výzvou. Tomáš hned do prvního kola nastoupil ve velmi svižném tempu a tím soupeře zaskočil. Kutálkovi nedal žádnou šanci vytvořit prostor pro převzetí útoku. Jeho tempo se každým kolem zvyšovalo a Tomáš byl vzácným příkladem, jak důležitá je pro box fyzická příprava. Jasně vítězí Tomaš na body a obhajuje loňské vítězství.

69kg, Timur vs Moskal BC Žižkov, Timur má na svém kontě teprve dva zápasy. Bojoval sice jako lev, ovšem horká hlava a neklid mu prohrály téměř vyhraný zápas. Timur neustále používal vzhledem ke své nezkušenosti nedovolené údery. Byl veřejně napomínán a díky horlivosti a neznalosti zápas prohrává. každopádně je to poučení pro příští kola, kdy musíme zapracovat na vyrovnané mysli a zároveň rychlejších kombinacích.

69kg , Gareev vs Mezsiar BC Jičín, Vazir nastoupil do utkání v den svých narozenin a oslavil je náležitě. Jeho soupeř je velmi známý bombarďák a na svém kontě má již přes 200 utkání. Vazir boxoval opět chytře a svou silnou zbraň direkty tentokrát využíval aktivně. Byly chvíle, kdy se nechal rozhodit a přistoupil na soupeřovu hru práce u těla, včas si ale vždy vše srovnal v hlavě a vrátil se zpět do osvědčeného útoku na distanc. Vítězí po zásluze Vazir.

Tento rok jsme uzavřeli velmi úspěšně a nepodceníme ani další přípravu. Sepsala Magdaléna Friedová

 

Rubriky: