Nové Strašecí

0

Na 7. kolo ČNL boxu do Nového Strašecího  jsem odjel jen s Vaškem Vondráškem (69kg) a Tomášem Hroudou (75kg).  Vazir Gareev  (69kg), nejzkušenější borec našeho oddílu a čerstvý vítěz oddílové soutěže o nejlepšího borce za loňský rok, jel sbírat cenné zkušenosti do Třeboně, kde hostuje za místní extraligový SK Třeboň.

Ostatní naši borci byli buď pracovně zaneprázdněni, nebo neudělali váhu, ve které chtěli boxovat anebo se vůbec neobtěžovali  z utkání omluvit…

          Vašek Vondrášek S.A.C. Praga – Jakub Kasl  Chimera Plzeň  Vondrášek prohrává diskvalifikací ve 3.kole

          Tomáš Hrouda S.A.C. Praga –  Matěj Hájek  Chimera Plzeň     Hrouda vítězí  na body

Jako první z našich nastoupil ve váze do 69 kg Vašek Vondrášek s Jakubem Kaslem z Chimery Plzeň. Vašek poslechl a borce Kasla boxujícího v opačném gardu od samého začátku zasahoval zadním direktem na hlavu, kterým vždy začínal své akce. Ve druhém kole ale už začal fyzicky Vašek odpadat a jeho údery ztrácely přesnost a razanci a to plzeňský borec vycítil a naopak začal víc a víc útočit sám. Náš Vašek začal předklánět trup i hlavu, na což ho rozhodčí několikrát upozornil a pak už i veřejně napomenul. Třetí kolo bylo nejhorší. Borci si vyměnili 1-2 údery a už se drželi a různě předkláněli, ale přeci jen náš borec víc a tak asi 15 vteřin před koncem utkání rozhodčí našeho Vaška diskvalifikoval. 

 Ve druhém utkání nastoupil Tomáš Hrouda ve váze do 75kg, opět s  borcem z Chimery Plzeň a to s Matějem Hájkem. Utkání to bylo od samého začátku, oboustranně velice tvrdé. Borci z Plzně byl několikrát utírán rozhodčím nos od krve a 2x byl dokonce povolán ringový lékař, aby rozhodl, zda ještě může v boji pokračovat. Ale lékař ho vždy po ošetření poslal zpět do boje. A tak opravdová bitva, která diváky zvedala ze židlí, trvala celá 3 kola. Ale byla to bitva vítězná pro našeho borce, který zvítězil u všech rozhodčích na body.  

Oběma borcům děkuji za předvedené výkony !!!

       Text: Olda Vohnout - trenér

Rubriky: