Na konci roku 2001 proměnilo několik boxerských veteránů sklad starého nábytku v boxerskou tělocvičnu. Původně byla určena jen k připomenutí  “starých“  časů a občasnému tréninku pro udržení kondice.

Vše se ale změnilo s příchodem trenérské legendy českého boxu,  pana Rudolfa Obida. Ten vzal otěže dění v tělocvičně aktivně do rukou a v dubnu 2004 vstoupil klub pod názvem S.A.C. Praga do ligové soutěže.

Již následný rok se naši mladí boxeři umístili na druhé příčce v soutěži juniorské ligy. Další úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Spolupráce zkušených trenérů – Rudolfa Obida, Františka Benedikta a Jaroslava Barocha přinesla každoroční úrodu medailí.

Byla to první místa, jak v ligové soutěži družstev, tak i v soutěžích jednotlivců, a to na turnajích i mistrovstvích republiky. Naši borci také pravidelně startují v reprezentaci ČR.

Ve spolupráci s MČ Praha 9 pořádá klub již tradičně v divadle  „Gong“ utkání o Cenu starosty MČ Praha 9 a putovní pohár Rudolfa Obida, a to vždy při některém z jarních kol Národní ligy boxu. V roce 2014 oslavil klub S.A.C. Praga 10.výročí svého vzniku a aktivní činnosti.

Bohužel v roce 2014 nás také navždy opustil dlouholetý trenér klubu a kamarád pan František Benedikt. Na jeho místo  nastoupila do funkce  „trenér boxu“ , v historii klubu první žena a to Magdalena Friedová.

Od roku 2015  je trenérem našeho klubu i známý a fenomenální boxer, Oldřich Vohnout. Jeho bohaté zkušenosti z českého, evropského i světového ringu, budou určitě obrovskou motivací pro naše mladé a začínající borce.

Tak hodně úspěchů a sil v čestných bojích za SAC. Praga.

M.Fajfrlík

Partneři S.A.C. Praga :