Plzeň

0

O víkendu se naši dva nejzkušenější borci, Tomáš Ambrůžek a Vazír Gareev, zúčastnili mezinárodního turnaje ,,POHÁR OSVOBOZENÍ MĚSTA PLZNĚ 1945″, na kterém boxovalo přes 80 borců z Anglie, Německa, Maďarska, Litvy, Slovenska a České republiky.

Naši borci si nevedli v takto silně mezinárodně obsazeném turnaji vůbec špatně a Tomáš Ambrůžek ve váze do 64kg vybojoval bronzovou medaili a Vazír Gareev ve váze do 75kg medaili zlatou.V sobotu byly na programu vyřazovací utkání v jednotlivých váhových kategoriích.

Tomáš Ambrůžek v sobotu nastoupil se ,,slovákem“  Kristianem Nguyenem. Jejich utkání patřilo mezi nejkrásnější a nejnapínavější utkání dne a do poslední vteřiny nebylo jasné, koho rozhodčí vyhlásí jako vítěze utkání. Nakonec o jeden jediný bod zvítězil Kristian Nguyen (který vyhrál i nedělní finále a tím i celý turnaj ). Tomáš v neděli neměl soupeře a tak získal bronzovou medaili, bez boje.

Vazír Gareev nastoupil v sobotním utkání s domácím borcem Jiřím Kroupou z BCOS Plzeň, kterého domácí fanoušci mohutně povzbuzovali od prvních vteřin utkání, ale byl to Vazír, který podle domluvy s trenérem boxoval takticky. Od začátku měl převahu. Tvrdě a přesně svého soupeře zasahoval. Po druhém počítání a krvácivém zranění soupeře, Vazír vítězí TKO ve 2.kole.

V nedělním finále Vazír nastoupil proti Litevci Simulisovi Remigijusovi a nikoho nenechal na pochybách, že chce zvítězit.  Celé utkání udával tempo a tvrdě zasahoval svého soupeře jak direkty, tak hlavně zvedáky. Nečistě boxujícího soupeře, kterého rozhodčí několikrát upozorňoval na nekorektní způsob boje, Vazír poráží 5-0 na body.

Oběma našim borcům děkuji za předvedené výkony.
Text:  Olda Vohnout

Sdílet
Rubriky: